Image
Work and Travel Australia
Pracuj, zwiedzaj, rozwijaj się w międzynarodowym środowisku! Spędź w Australii min. 6-12 miesięcy, poznaj niesamowitą kulturę i zdobywaj wyjątkowe doświadczenia.
Aplikuj teraz
Image

Chcesz przeżyć Gap Year, którego długo nie zapomnisz?

Marzy Ci się podróż do słonecznej Australii? A może chcesz zdobyć międzynarodowe doświadczenie zawodowe i cenny wpis do CV?

Nasz program Work and Travel z PAKIETEM GWARANCJI pozwoli Ci zrealizować plany i przeżyć wyjątkową przygodę w jednym z najciekawszych kontynentów świata! Połącz przyjemne z pożytecznym - podróżuj i pracuj w Australii przez 6-12 miesięcy.

Aplikuj teraz

Na czym polega Work and Travel Australia?

Nasz program Work and Travel umożliwia wyjazd do Australii na 6-12 miesięcy osobom w wieku 18-30 lat. Kierowany jest do wszystkich, którzy chcą swobodnie podróżować po tym kraju i jednocześnie mieć możliwość pracy w najlepszych hotelach i resortach.

Dlaczego warto wybrać Australię?

Alliance Abroad oferuje wiele programów typu Work and Travel, pozwalających wyjechać w różne, ciekawe miejsca na całym świecie. Jednak to Australia jest jednym z najczęściej obieranych kierunków. Dlaczego?

Rozwój w wielokulturowym
środowisku

Australia jest krajem niezwykle przyjaznym i otwartym na obcokrajowców, dlatego w wielu miejscach pracy spotkasz się z wielokulturowością. Dzięki temu poszerzysz horyzonty, zyskasz umiejętność pracy w urozmaiconym środowisku, podszkolisz swój angielski oraz inne języki. To niezwykle cenne doświadczenia, które z pewnością wzbogacą Twoje CV.

Komfort życia

Australia w 2021 roku uzyskała drugie miejsce w rankingu najlepszych krajów do życia na świecie! Wynika to z wysokich zarobków, prężnie działającej gospodarki (Australia to jeden z najbogatszych krajów w regionie Azji i Pacyfiku), beztroskiego stylu życia oraz klimatu i niezwykłej przyrody.

Wynagrodzenie

Australia słynie z tego, że oferuje jedno z najwyższych minimalnych wynagrodzeń za pracę na świecie. Aktualnie najniższa godzinowa stawka wynosi 21 AUD$. Pracownicy mogą ponadto liczyć na dodatki premiowe oraz wyższą stawkę za pracę w weekendy (nawet o 40%). Oznacza to, że Twój wyjazd nie będzie wiązał się z dużymi kosztami, ponieważ pensja Ci na utrzymanie się na miejscu.

Praca
i edukacja

Chcesz jednocześnie pracować i studiować w Australii? Droga wolna. Podczas programu Work and Travel Australia możesz podjąć studia na australijskiej uczelni. Maksymalnie do 4 miesięcy. To niepowtarzalna okazja, aby uczyć się pod okiem australijskich profesorów, przy jednoczesnym poznawaniu akademickiej odmiany języka angielskiego. Takie połączenie da Ci szereg korzyści - jeszcze lepszą znajomość angielskiego, jeszcze więcej międzynarodowych znajomości i jeszcze więcej możliwości rozwoju zawodowego.


Wiele ofert pracy

Australijscy pracodawcy poszukują osób do pracy w hotelach, restauracjach oraz resortach turystycznych. Przykładowe stanowiska to:

 • Food & Beverage Service
 • Bar Staff / Barista
 • Cook
 • Customer Service
 • Kitchen Steward
 • Front Office

Istnieje wiele innych możliwości i stanowisk. Biorąc udział w naszym programie Work and Travel, zyskujesz wsparcie w znalezieniu miejsca pracy, które idealnie pasuje do Twoich umiejętności, doświadczenia i zainteresowań. Co więcej, pracodawcę i miejsce pracy poznasz na długo przed wylotem. Od 30 lat współpracujemy z australijskimi firmami, dzięki czemu doskonale znamy naszych partnerów. Ty też ich poznasz podczas Work and Travel Australia!


Ile kosztuje wyjazd na Work and Travel do Australii?

Skorzystanie z naszego programu to zdecydowanie najtańsza opcja wyjazdu do Australii, zwłaszcza że obejmuje pobyt przez co najmniej pół roku. Większa część kosztów jest pokrywana z wynagrodzenia, które uzyskasz, podejmując legalną pracę z pomocą Alliance Abroad.

Image

Cena programu to tylko 1000 USD

W cenie udziału zapewniamy:

 • wsparcie w uzyskaniu wizy Work and Holiday pozwalającej na pobyt w Australii przez 6 lub 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia)
 • ofertę pracy
 • organizację legalnego zatrudnienia z atrakcyjnym wynagrodzeniem
 • 2 noclegi w hostelu po przyjeździe i wsparcie w poszukiwaniu docelowego zakwaterowania
 • szkolenie przedwyjazdowe online i pomoc w zaplanowaniu wyjazdu
 • całodobowe wsparcie podczas trwania programu
 • pomoc we wszelkich formalnościach
 • płatność w dwóch transzach (350 USD płatne przy aplikacji + 650 USD płatne po uzyskaniu akceptacji zatrudnienia).
Image

Wyjazd z nami jest w pełni transparentny pod każdym względem, także kosztów. Decydując się na Work and Travel musisz ponieść pewne dodatkowe opłaty, które nie są wliczone w cenę programu:

  • opłata za aplikację wizową (510 AUD$ - stan na wrzesień 2022 r.)
  • bilet lotniczy
  • koszty utrzymania na miejscu (wyżywienie, zakwaterowanie, pozostałe opłaty)
  • ubezpieczenie medyczne (17 AUD$ za tydzień)
 • Dodatkowo należy zabrać ze sobą minimum 5 tys AUD$. Środki te mają wystarczyć na wszystkie niezbędne wydatki po przylocie. Co ważne, podczas wypełnienia wniosku wizowego będziesz zobowiązany okazać, że dysponujesz minimalną kwotą.

Pakiet gwarancji od Alliance Abroad

Przeprowadzka na drugi koniec świata i nowa praca mogą zniechęcać, dlatego nasz zespół będzie Cię wspierać na każdym kroku, oferując support 24/7. Pomagamy w dopełnieniu formalności, dopasowaniu odpowiedniego zatrudnienia czy przygotowaniu Cię do wyjazdu.
To nie wszystko! Zapoznaj się z pakietem korzyści, które zyskujesz wyjeżdżając z Alliance Abroad na Work and Travel Australia.

Opinie o programie

Image

Monika

“Zaraz po drugim roku studiów postanowiłam skorzystać okazji i wyjechać na Gap Year. Wybierałam między USA i Australią, ale ostatecznie padło na drugą opcję. Australia wydawała mi się ciekawszym miejscem do spędzenia roku na pracy i podróżowaniu - i nie żałuję tej decyzji. Dzięki programowi Work and Travel przeżyłam przygodę, o jakiej nawet nie marzyłam. Odwiedziłam Sydney, Melbourne, Canberrę, Sunshine Coast i wiele, wiele innych fantastycznych miast, w których poznałam masę ciekawych ludzi (z którymi do dziś utrzymuję kontakt). Ale największą atrakcją było dla mnie poznawanie cudów natury tego kraju, szczególnie możliwość zobaczenia na żywo Wielkiej Rafy Koralowej czy Parku Narodowego Lake Gairdner, gdzie znajdują się pozostałości kultury aborygeńskiej. Dla mnie jako fanki przyrody i przyszłej studentki geografii, takie doświadczenia są bezcenne.”

Image

Agata

“Od dawna marzyłam o wyjeździe do Australii, ale na dłuższy okres, a nie 2-3 tygodnie. Zwłaszcza, że już raz udało mi się odwiedzić ten fantastyczny kraj, dzięki mojej przyjaciółce, która mieszka w Melbourne. Gdy zobaczyłam reklamę programu Work and Travel z możliwością wyjechania do Australii nawet na rok, długo się nie zastanawiałam. Mój zapał szybko jednak wygasł, jak zdałam sobie sprawę, że to przeprowadzka na drugi koniec świata. Jak ja to wszystko zorganizuję? Czy poradzę sobie z formalnościami? Na szczęście nie zostałam z tym sama - dostałam ogromną pomoc od Alliance Abroad. Opiekun przydzielony do mojej aplikacji pomógł mi w stworzeniu CV, zebraniu dokumentów, złożeniu wniosku o wizę… Przedstawił też wiele ciekawych ofert pracy i zorganizował spotkania rekrutacyjne - długo mogłabym jeszcze wymieniać. To wszystko sprawiło, że wyjechałam do Australii w poczuciu bezpieczeństwa i pewności, że od razu będę mogła zacząć zarabiać, a nie szukać zatrudnienia dopiero na miejscu. Co dla mnie bardzo ważne, na miejscu również mogłabym liczyć na ich wsparcie, praktycznie o każdej porze.”

Image

Wiktor

 “Mam w Australii znajomych, którzy przenieśli się tam na stałe. Od lat przekonują mnie do przeprowadzki, kusząc wysokimi zarobkami, klimatem i komfortem życia. Do tej pory nie przemawiały do mnie ich argumenty, bo trudno jest rzucić wszystko i wyjechać tak daleko, bez wcześniejszego sprawdzenia, czy to na pewno miejsce dla mnie i bez przetarcia sobie szlaków (np. zawodowych). Program organizowany przez Alliance Abroad sprawił, że zmieniłem podejście i przeprowadzka do Australii przestała być czymś kompletnie surrealistycznym. Postanowiłem skorzystać z okazji - zaplanowałem wyjazd na 6 miesięcy. Zarobki na miejscu pozwoliły mi na wynajęcie małego mieszkania na obrzeżach Sydney. Dodatkowo koszt wyjazdu całkowicie mi się w tym czasie zwrócił, co było impulsem do podjęcia kolejnej decyzji - czyli o zostaniu na dłużej. Jak na razie dzięki Alliance Abroad mieszkam w Australii już 10 miesięcy i wszystko wskazuje na to, że będę starał się o maksymalne przedłużenie pobytu o kolejny rok - zwłaszcza, że mój pracodawca chce mnie awansować, jeśli zostanę.”

FAQ

Masz wątpliwości co do organizacji wyjazdu i nurtuje Cię wiele pytań? To normalne! Dlatego poniżej zamieszczamy kilka najważniejszych pytań, które zadawali dotychczas pozostali Uczestnicy naszego programu Work and Travel. Masz inne pytania? Skontaktuj się z nami:

programs@allianceabroad.eu